After School

After School PK

AFTER - SCHOOL PK este locul unde copilul dumneavoastră poate beneficia de un program educaţional echilibrat şi după orele de şcoală.

AFTER - SCHOOL PK a fost creat din dorinţa de a veni în sprijinul părinţilor şi de a ajuta în mod real copilul, profesionalismul şi responsabilitatea fiind principii de bază ale activităţii noastre.

Personalul didactic (institutori şi profesori), cu înaltă calificare şi experienţă în lucrul cu copiii de vârstă şcolară mică, îndrumă efectuarea temelor zilnice, stimulează, prin metode adecvate fiecărui copil, nevoia activă de cunoaştere a acestuia, observă evoluţia comportamentului individual al copilului la activităţile zilnice şi transmite părinţilor informaţii în scopul asigurării unei comunicări şi cu învăţătorul de la şcoală.

Programul educativ este conceput în beneficiul copilului real:

• Activităţi de recreere şi relaxare (activităţi în aer liber în spaţiul de joacă amenajat special, scrabble, jocuri logico-matematice, calculator, lectură etc).
  • Activităţi de pregătire a lecţiilor şi efectuare a temelor.
  • Aprofundarea studiului unei limbi străine (limba engleză).
  • Activităţi individuale de ameliorare/dezvoltare a competenţelor dobândite în cadrul orelor de la şcoală.
  • Activităţi de dezvoltare a abilităţilor individuale creative şi psiho-motorii în cadrul cluburilor de artă şi aikido (opţional).

PROGRAM SCURT- 11:00- 16:30 COST -700 LEI/ LUNA

Ora Activitate
11.00 - 12.30 PRELUAREA COPIILOR DE LA SCOALA DE CATRE UN CADRU DIDACTIC
12.30 - 13.00 INTALNIREA DE GRUP – DISCUTII LIBERE SI PROGRAM DE RELAXARE
13.00 - 13.30 MASA DE PRANZ
13.30 - 16.30 PREGATIREA TEMELOR PENTRU ACASA, TEME SUPLIMENTARE SI DE APROFUNDARE, ACTIVITATI PRACTICE SI GOSPODARESTI, JOCURI DISTRACTIVE
16.30 SERVIREA GUSTARII , PRELUAREA COPIILOR DE LA AFTER, DE CATRE PARINTI.

PROGRAM LUNG- 11:00- 18:30 COST - 900 LEI/ LUNA

Ora Activitate
11.00 - 12.30 PRELUAREA COPIILOR DE LA SCOALA DE CATRE UN CADRU DIDACTIC
12.30 - 13.00 INTALNIREA DE GRUP – DISCUTII LIBERE SI PROGRAM DE RELAXARE
13.00 - 13.30 MASA DE PRANZ
16.30 - 16.40 SERVIREA GUSTARII
16.40 - 18.30 PROIECTE INTERDISCIPLINARE EDUCATIVE BAZATE PE COMPETENTE CHEIE (lectura, deplasari, pregatire suplimentara)
18.30 PRELUAREA COPIILOR DE LA AFTER, DE CATRE PARINTI

• GRADINITA PRIKINDEL ESTE CENTRU DE PREGATIRE SI EXAMINARE TRINITY, EXAMEN ORGANIZAT DE TRINITY COLLEGE LONDON, unde elevii pot sustine examenul international Trinity ( grades 1 to 3).