• slidebg1

12 motive sa alegi Prikindel

Educatie

Mediu educaţional stimulativ, atractiv, în care copiii sunt încurajaţi să se exprime in trei limbi: romana, engleza si germana.

Invatare moderna

Mijloace şi metode moderne conform programei Cambridge, folosite în procesul de învăţare şi evaluare.

Activitati pentru dezvoltare

Activităţi extracurriculare complementare diverse şi dezvoltate creativ (limba engleză/limba germană, balet, muzică, arte plastice, aikido, ateliere de dezvoltare personală prin arte).

Implicare

Implicarea copiilor in concursuri, proiecte educative si activitati comunitare.

Deschidere

Deschidere către dialog şi tratarea elevilor ca parteneri în educaţie.

Evolutie

Comunicare frecventă cu părinţii pentru cunoaşterea evoluţiei copilului din perspective multiple.

Mancare sanatoasa

Pregătirea şi servirea mesei în instituţie, cu asigurarea regulilor unei alimentaţii sănătoase si echilibrate.

Sanatate medicala

Supraveghere medicală, servicii de consiliere psiho-pedagogică şi de logopedie.

Programe multiple

Programe pe durata intregului an, adaptate nevoilor copiilor si parintilor: cresa, After-school, scoala de vara.

Implicare in Dezvoltare

Implicare şi dăruire din partea personalului didactic şi administrativ, orientate pe o atenţie sporită către dezvoltarea personala a copiilor.

Echilibru Emotional

Asigurarea unui echilibru emotional, pe tot parcursul zilei prin activitati diversificate.

Siguranta

Siguranta copiilor prin sistem de supraveghere cu acces de la distanta pentru parinti.

Mai multe informatii?

Puteti solicita detalii suplimentare contactandu-ne prin intermediul paginii de Contact